הבלוג

באויר

אלו החיים שלי, מזוודה אחת בכל פעם

ללבוש את המדים

Roni Modlin - Life, one day at a time

לפני כמה שנים היתה סדרה בטלוויזיה על פאן אם, חברת התעופה האמריקאית המיתולוגית מתקופת הזוהר של התעופה. אני חושבת שאחת הסצנות הראשונות שם היתה צוות הדיילות של המטוס מגיעות לשדה לפני הטיסה: ארבע דיילות במדים הכחולים של החברה, עם הכובע והכפפות והתיק על המרפק, עוברות בטרמינל בדרך למטוס כשכל הנוסעים עוצרים ומסתכלים בהערצה. הן היו הסלבס של התקופה, נערות הזוהר. זאת היתה תקופה שבה טיסה היתה משהו שלא עושים כל יום, ואנשים התייחסו אל זה כחוויה מיוחדת. וכך, מי שעבד על המטוס, היה מיוחד גם הוא.

 

הטיסה הראשונה שלי אחרי טיסת ההסמכה היתה לשהייה. לא משהו ארוך, אבל גם לא רע בשביל פעם ראשונה בתור דיילת מן המניין. בתום השהייה, כשהיינו בדרך למטוס בשדה התעופה בבנגקוק, עלתה לי בראש התמונה הזאת של הדיילות מהסדרה על פאן אם. חשבתי שזה היה בגלל שזאת היתה אחת הפעמים הראשונות שלי במדים, אבל שלוש וחצי שנים עברו מאז וההרגשה הזאת לא עברה. אני עדיין מרגישה את העיניים מלוות אותי בכל פעם שאני מגיעה לשדה תעופה כלשהו, בין אם זה בחו״ל או בארץ.

 

הפעם הראשונה שמישהו אמר לי משהו בסגנון של ״מה, את דיילת? איזה כיף לך!״ היה ביום הראשון של הקורס שלי. זה היה באמצע החורף ופספסתי את ההסעה, והייתי באמצע של מסע שכלל מונית ורכבת ואוטובוס, והרבה הרבה עצבים עד שהגעתי סוף סוף לכיתה. אבל לשבריר שניה, כשהמאבטחת בתחנת רכבת ראתה את המדים, הגב שלי התיישר ועלה לי חיוך על הפנים, ובאמת הייתי גאה להגיד ״עדיין לא, אבל בקרוב״.

 

ההרגשה הזאת עדיין מלווה אותי גם היום, כשאני כבר יכולה להגיד בלי היסוס שאני דיילת. יש משהו במדים שלנו שמביא לי גאווה, שעושה לי כיף להגיע לעבודה. המדים האלה אומרים לי עדיין שאני בדרך למקום חדש, או אקזוטי, או לחילופין בדרך הביתה אחרי שהייה ארוכה כשקצת בא לי בית סוף סוף. המדים האלה אומרים שאני אוטוטו יכולה להביא חיוך לאנשים כי אני אחד הסימנים שהם בדרך למקום חדש ומרגש. שאני חלק מחברה שעדיין נחשבת כסמל בתור החברה הלאומית שלנו, שעדיין עושה טוב לאנשים, שנרתמת כדי לעזור לאוכלוסיות ואנשים שצריכים את העזרה. שאני חלק מעולם שעדיין נחשב למשהו זוהר, אפילו אם הוא פתוח יותר לשאר האנשים שלא חווים אותו כל יום.

 

המדים האלה אומרים לי שאני שוב יוצאת מהבית לא סתם לעבודה, אלא לעוד חוויה שמחכה לי.

icon_edited.png
  • White Tumblr Icon
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon