הבלוג

באוויר

אלו החיים שלי, מזוודה אחת בכל פעם

החיים במלון

Roni Modlin - Life, one day at a time

יש משהו שמרגיש כמו חופש כל פעם כשאתה נכנס לחדר במלון. כשנכנסים לחדר המסודר למשעי, כשמרימים את העיניים ורואים נוף אחר מהחלון, כשמריחים את הריח של מקום חדש. 

 

אולי זאת העובדה שאתה מרגיש שלא צריך לשמור על החדר מסודר, או שיש מישהו אחר שינקה אחריך, יסדר לך את המיטה, ירים את המגבת מהמקום שזרקת אותה וישים במקום. שיש מישהו שיביא לך אוכל אם לא מתחשק לך לצאת לשום מקום. שאם בא לך קצת פינוק אז צריך פשוט לרדת למטה לבריכה.

 

או אולי זאת העובדה שזה תמיד מקום חדש, חדר שאף פעם לא ראית. שאם תסתכל מהחלון שלו התמונה שתראה בחוץ היא לא זאת שאתה רגיל אליה.

 

חלק מלהיות דיילת זה לאבד קצת את התחושה הזאת. זה לזהות את העיר שאת נמצאת בה על ידי זה שאת מזהה את החדר במלון שאת נמצאת בו כי תמיד יש את הרגע הזה כשמתעוררים בבוקר ולא ממש זוכרים איפה אנחנו נמצאים בעולם. זה לעצור רגע ולהקשיב לרעשים שמגיעים מהעולם שנמצא מעבר לחלון ולנסות לנחש אם זאת תל אביב, ניו יורק או בנגקוק. אנחנו מאבדים קצת את התחושה של החופש כי החדר הזה מגיע עם כל ״נסיעת עבודה״ שלנו. כי אנחנו רואים את החדרים האלה פעם, פעמים, שלוש פעמים בחודש.

 

בשביל דיילים החדר במלון יכול לאבד את התחושה של חופש, אבל הוא הרבה פעמים מקבל קצת סממנים של בית, הופך להיות חלק משגרת החיים שלנו.

 

אני מגיעה לחדר ואיכשהו הדברים שלי תמיד מוצאים את עצמם באותו מקום כל פעם. בקבוק המים שלי ליד המיטה, דבר שאף לא נמצא ליד המיטה בבית. כלי הרחצה שמסודרים באופן מופתי בחדר האמבטיה, לעומת הבלאגן (המסודר, אבל עדייי בלאגן) שיש בבית. המקום הקבוע של תיק הדיילת, הטרולי, המזוודה..

 

אני קמה בבוקר בניו יורק ויש לי את הסטרבאקס הקבוע שלי שקרוב למלון בשביל הקפה של הבוקר. אני יוצאת מהמלון בבנגקוק והרגליים כבר לוקחות אותי באופן אוטומטי למקום הקבוע שלי למסאז׳. אני יוצאת מהמלון בלונדון ויודעת בדיוק לאן ללכת בשביל הרכבת שתביא אותי למקומות הכי מעניינים בעיר. אלה דברים שכבר מושרשים בי אחרי כל הפעמים שהייתי שם, דברים שגומרים לי להרגיש שלמרות שאני בצד השני של עולם מהבית הקבוע שלי, עדיין הגעתי הביתה באיזשהו מובן.

 

(וזה תמיד כיף לגלות יעדים חדשים וחדרים במלון חדש ולעשות גם אותם הכי בבית בעולם..)

icon_edited.png
  • White Tumblr Icon
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon