הבלוג

באוויר

אלו החיים שלי, מזוודה אחת בכל פעם

?תזכיר לי מי אתה

Roni Modlin - Life, one day at a time

בקריירה הקודמת שלי באל על (לפני שעליתי לאוויר) יצא לי להגיע למטוס פעם אחרי שהצוות הגיע אליו כבר אבל לפני שהיו נוסעים על המטוס כדי לבדוק משהו. ניגשתי אל אחד הדיילים ובקשתי שיקרא לרוני (סתם שם, אני לא זוכרת באמת איך קוראים לה). הוא הסתכל עלי, הסתכל על הדיילים שהיו סביבו ושאל ״יש לנו רוני בצוות?״ ואני לא הבנתי איך זה יכול להיות שהוא לא יודע עם מי שהוא טס.

 

בשבוע הראשון שלי באוויר כבר הבנתי איך זה יכול להיות, וארבע שנים אחר כך זה עדיין קורה לי לא מעט. להסתכל על רשימת הצוות שלי לטיסה ולא לזהות אף שם, ואז להגיע לתדריך ולהבין שאני מכירה חצי מהצוות. להגיע לטיסה אחרי ארבע שנים בעבודה ולטוס (ולהפגש) בפעם הראשונה עם מישהו שעובד לפחות אותו זמן כמוני.

 

אחת השאלות שתמיד מגיעות אחרי שאני אומרת שאני דיילת היא, ״אולי את מכירה את ???״ זה קל לחשוב שאל על היא לא חברה כל כך גדולה (ובהשוואה לכמה חברות אחרות היא באמת לא גדולה), אבל בכל זאת יש לנו יותר מאלף דיילים כרגע, וצוות של טיסה מסויימת יכול להיות בין ארבעה ל-16 דיילים למטוס. קצת יותר קל להבין איך אני לא מכירה מישהו אחרי ששומעים את המספרים האלה, לא? צריך יכולת מסויימת כדי להיות בעבודה שבה כל פעם שמגיעים אליה פוגשים אנשים חדשים.

 

אבל זה גם היתרון הגדול, וגם החסרון, כשיש כל כך הרבה דיילים.

 

יכולה להיות לי טיסה קשה, ארוכה ומלאת נוסעים מאתגרים, אבל בזכות הצוות אני לא ארגיש את זה כמעט. משהו בהרכב הצוות הספציפי הזה יעבוד בשביל כולנו, וטיסה של 10 שעות תרגיש כאילו היא היתה שעתיים, ותעבור לכולנו בכיף. בשפה ה״מקצועית״ שלנו (במרכאות כי זה לא ממש קשור לעבודה עצמה..) אנחנו קוראים לזה צוות לשהייה. צוות שבשמחה היית יורד איתו מהמטוס ומבלה איזה סופ״ש נחמד באחד מהיעדים שלנו. לצערנו, זה לא תמיד קורה, ורוב הפעמים אנחנו יורדים מהמטוס חזרה בארץ, מתפזרים לנו כל אחד לביתו, והסיכוי שההרכב הזה יחזור על עצמו באחת מהטיסות הבאות שלי הוא אפסי.

 

מצד שני, משהו בשילוב האנשים הספציפי על טיסה מסויימת לא יהיה כל כך טוב. או שאני לא אתחבר לדייל אחד, או לפרסר אפילו (לכולנו יש פעמים שאנחנו לא ממש אוהבים את הבוס שלנו), ואז הטיסה לא תעבור כל כך רגוע. החדשות הטובות הן שהסיכוי שאני אעבוד עם אותם אנשים בקרוב הוא לא גבוה.

 

אני יכולה רק להגיד תודה על כך שיש לי את הסיכוי הזה לא לפגוש את אותם אנשים שאיתם העבודה קצת פחות נעימה לי, ולקוות שאותם דיילים שעושים לי כיף בעבודה וגורמים לי להגיד תודה על זה שבחרתי להיות דיילת יצוצו לי ברשימת הצוות בפעם הבאה שאני אתכונן לטיסה.

 

אה, ולהתנצל בפני כל אלו שאני לא מזהה ישר..

icon_edited.png
  • White Tumblr Icon
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon